top of page

DOĞU EKSPRESİ TURLARI
 

unnamed (13).jpg

3 Gece 4 Günlük ve 4 Gece 5 Günlük Programlarımızdan Oluşan

Turistik Doğu Ekspresi Turuna katılmayı kaçırma!

(Kişi başı fiyatlandırmadır)

🗓Tarihler :

                                         • 11-14 Ocak = 7490₺ (Tükendi)

                                     • 13 -16 Ocak = 7490₺ (Tükendi)

                                     • 16 - 20 Ocak = 7490₺ (Tükendi)

                                     • 3 - 6 Şubat = 6990₺ (Tükendi)

                                     • 6 - 9 Şubat = 6990₺ (Son 7 Katılımcı)

                                     • 8 - 11 Şubat = 6990₺ (Son 1 Katılımcı)

                                     • 1 - 5 Mart = 7290₺ (Tükendi)

                                     • 2 - 6 Mart = 7290₺ (Tükendi)

                                     • 6 - 10 Mart = 7290₺ (Tükendi)

                                     • 8 - 12 Mart = 7290₺ (Tükendi)

DOĞU EKSPRESİ TUR PROGRAMI

(Belirtilen Program 4 gece 5 Günlük Turumuzun Program Akışıdır)

TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından belirtilen hareket saati 15.55’tir. Tren yolculuğu sırasında yol durumuna bağlı olarak

mola saatlerinde değişiklikler/kaymalar olabilecektir.

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Ankara garında bize tahsis edilmiş Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) kişilik yataklı vagonlarda ayrılan vagonumuza yerleşiyoruz. Bu heyecanlı yolculukta bir klasik haline gelen vagonunuzu süslemeniz için süs eşyalarınızı unutmamanızı tavsiye ederiz. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 31 saat sürecek yolculuğumuz 15.55’de başlayacaktır.

DİĞER DETAYLAR

Akşam Yemeği : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Konaklama : Bize özel ayrılmış vagonda 2 kişilik yataklı odalarda.

2.GÜN

DOĞU EKSPRESİ TREN - ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ – ERZURUM

Turistik Doğu Ekspresi treninde geçen keyifli bir gece yolculuğumuzun sabahında ilk uzun molamız Erzincan’da oluyor. ( 08:00 Planlanan saat Rötar olmaması durumunda ) Yaklaşık 3 saat sürecek molamızda dileyen misafirlerimizle burada bizleri bekleyen araçlarımızla . Erzincan’ da bulunan bir doğa harikası Girlevik Şelalesi’ ne geçiyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda bol bol fotoğraflar çekip çay içebilirsiniz. Molamız sonrası istasyona geçip trenimize yerleşiyoruz. Büyülü yolculuğumuz eşsiz doğa manzaraları eşliğinde devam ediyor. Yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuk sonrası Erzurum' a ulaşıyoruz. Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve Erzurum’ da Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi gezileri yapıyoruz. Oltu Taşı alış verişi için Taşhan Rüstempaşa Kervansarayı’ da aldığımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Öğle Yemeği : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Akşam Yemeği : Extra
Konaklama :
 KARS KALE OTEL

3.GÜN

SARIKAMIŞ - ŞEHİTLİK - KAYAK MERKEZİ - KATERİNA KÖŞKÜ - KARS

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış’ta Katerina Köşkü'nü, ziyaretimiz sonrasında yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Sarıkamış kayak merkezinde alacağımız serbest zaman sonrası Kars’ a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kars’ a ulaştığımızda ilk olarak şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında, gezimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz.

*Kafkas Gecesi 1(Fırında Patates, Patlamış Mısır, Meyve, Çay) (Ekstra)

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Tur sırasında yöresel restaurantlardan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Akşam Yemeği : Extra
Konaklama : KARS KALE OTEL

4.GÜN

KARS – ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası, Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ ne gidiyoruz. Kars sınırları içerisinde yer alan Ani Harabeleri, binlerce yıllık insanlık tarihinin en önemli miraslarından bir tanesi olarak görülüyor. Anadolu genelinde yer alan ilk Türk camisi de bu bölgede yer alıyor. Tarih ile doğanın buluştuğu bir noktada yer alan Ani Harabeleri; Çıldır Gölü’ne oldukça yakın bir noktada yer alıyor, Ani Harabeleri ziyaretimizden sonra Çıldır Gölü’ ne geçiyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün, keyif dolu dakikalar geçireceğimiz turumuz sonrası Kars’ a dönüp Otelimize yerleşiyoruz.

*Çıldır gölünde yöresel sarı balık (sazan) menü (Ekstra) Çorba-Sarı Balık-Salata-Helva-Soft İçecek-Çay İkramı (Ekstra)

 

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Tur sırasında yöresel restaurantlardan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Öğle Yemeği : Extra
Konaklama : KARS KALE OTEL

5.GÜN

Otelimizde alacağımız geç sabah kahvaltımız sonrası, otelimizden ayrılıp Kars havaalanına geçiyoruz,

uçuş işlemlerimiz sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor ve başka bir organizasyonunda buluşmak üzere

sizlerden ayrılıyoruz.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

* Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) Kişilik Yataklı Vagon Biletleri

* Kars - Ankara Uçak Biletleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 3 Gece Otel konaklaması

* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

* Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı

* Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ HİZMETLER

* Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

* Tüm akşam yemekleri

* Kişisel harcamalar, Alışverişler

* Çıldır Gölü Kızak

* Girvelek Şelalesi Turu

* Müze Giriş Ücretleri

* Tüm Öğlen yemekleri

ÖNERİLER;

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 2(iki) KİŞİLİK YATAKLI VAGON TREN YOLCULUĞU

Bir süredir oldukça revaçta olan doğu ekspresi ve trenle yolculuk fikri, TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından çeşitli şehirlerde ve ilçelerde mola vererek 30 saati bulan keyifli bir yolculuk haline getirilmiştir. Turistik Doğu Ekspresi adıyla yeni bir konsept sunan bu seferlere 2019 yılı bahar aylarında başlanmıştır. Bu seferlerdeki tüm vagonlar 10 odadan oluşmaktadır. Her bir oda ise iki kişiliktir. Odada önce koltuk halinde olan ve çekerek altlı üstlü yatak haline gelen 2 adet yatak, mini dolap, lavabo ve priz bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre üçlü priz yanınızda getirmeniz tavsiye edilmektedir. Trendeki odanızda tuvalet bulunmamaktadır ancak her vagonda iki adet tuvalet yolcularca kullanılmaktadır. Temiz nevresim, yastık ve yastık kılıfı verilmektedir ancak bu konuda hassas iseniz yastık kılıfınızla gelebilirsiniz.

30 Saat başta kulağa çılgınca gelse de günün ilk ışıklarını göreceğiniz, birbirinden güzel köy ve kasabaların, doğa harikası alanların yanı başından geçeceğiniz bir serüven olacak. Bu süre zarfında film izlemek isterseniz beraberinizde dizüstü bilgisayarlarınızı (yolculuk esnasında telefon iyi çekmediği alanlar olduğundan internet erişimi sınırlı olacaktır. O sebeple filmleriönceden yüklemeniz tavsiye edilir), başucu kitaplarınızı, dilerseniz su ısıtıcınızı, hazır bitki çaylarınızı, hatta sabah omletsiz yapamam diyenlerderseniz kamp ocağınızı dahi alabilirsiniz.Tren yolculuğunuz sırasında mutlaka acıkacaksınız o nedenle beraberinizde hem kahvaltılık hem de atıştırmalık alabilirsiniz. Ayrıca tek kullanımlık tabak, çatal, bıçak, bardak vb. de yanınıza alabilirsiniz. Trendeki odanızı, duvarlarda ya da oda içinde kalıcı hasar veya iz bırakmayacak şekilde süsleyebilirsiniz. Radyo, özel eşya veya bluetooth hoparlör getirebilirsiniz.

        

HAVA DURUMU

Ankara – Kars yönünde gerçekleştirilecek Tren yolculuğu ile başlayacak seyahatimizde Kars’ta gündüz sıcaklığının 3­5oC olması geceleri ise ­10­12 oC civarında olması beklenmektedir.

GİYİM

Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) Kişilik Yataklı Vagon; Tren içerisinin sıcak olduğunu hatırlatır ancak molalarda dışarıya çıkacağınızı hesaba katarak beraberinizde montunuzu, atkı, bere ve eldivenlerinizi yanınızda bulundurmanızı öneririz. Ayrıca yukarıda belirtilen sıcaklıkları dikkate alarak yanınıza kalın giysiler, bot veya çizmenizi almanızı öneririz. Gezilecek yerleri ve şehrin karla kaplı olduğu alanları dikkate alarak kaymanıza sebep olabilecek veya topuklu ayakkabıları tercih etmeyiniz.

GEZİLER, REHBERLİK VE YEREL TRANSFERLER

Gezi süresince Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Şehir Merkezi ve Sarıkamış Rehberli olarak gezilecektir. Otel – gezi yerleri arasında transferleriniz sağlanacak olup aracın devam edemediği noktalarda yaya olarak turistik alanlara ulaşılacaktır. Ayrıca Kars’ta tren garı – otel ve otel – havalimanı transferleriniz sağlanacaktır. Gezimizde sizlere deneyimli rehberimiz ve ekibimizden bir görevli eşlik edecektir. Rehberimiz ve görevli personelin iletişim bilgileri sizlere geziden 1 gün önce bildirilecektir.

BAGAJ

Dönüşte yolculuğunun uçak ile gerçekleşeceğini hatırlatırız. Her bir yolcu için 1 adet valiz (maksimum 15kg) ve 1 adet kabin bagajı ya da sırt çantası (8kg) hakkınızın olduğunu lütfen unutmayınız. Kabin bagajı için limitleri havayolunun internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 2(iki) KİŞİLİK YATAKLI VAGON TREN BİLETİ VE UÇAK BİLETİ

Yolcularımızın biletleri GSM numaralarına Whatsapp üzerinden ya da eposta ile seyahat öncesinde gönderilecektir.

Tren biletinize ilişkin Genel Açıklamalar

Sayın yolcumuz;

 1. Biletinizde yer alan seyahat bilgilerinizi ve bilet ücretini kontrol ediniz.

 2. Bilet satın aldığınız seferde geçerlidir. Başka bir sefer veya günde

  kullanılamaz.

 3. Bilet veya bilet bilgileriniz seyahatinizin sonuna kadar görevlilerin

  kontrollerinde gösterilmek üzere saklanmalıdır.

 4. Lütfen seyahatiniz için geçerli belgelerinizin yanınızda olduğundan emin

  olunuz ve resimli kimlik kartınızı hazır ediniz.

 5. Planlanan varış saati TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’nin zaman taahhüdünü

  içermez.

 6. TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. operasyonel nedenlerden dolayı tren, vagon ve yer

  numaranızı değiştirme hakkına sahiptir.

 7. Biletli her yolcu bir el çantası ile orta büyüklükteki bir valizi yanında taşıyabilir. Bunların haricindeki el bagajları ücrete tabidir.

 8. El bagajlarında idari ve adli makamlarca yapılacak kontrollerde meydana gelen her türlü hukuki ve cezai sorumluluk size aittir.

9. Bisiklet ve küçük evcil hayvanlar ayrı taşıma kurallarına tabidir. Gerektiğinde ücret alınır.

bottom of page