top of page

DOĞU EKSPRESİ TURU
''4 Gün 3 Gece''

 

unnamed (10)_edited_edited.jpg

6990 tl’ye 4 Gün 3 Gece Konaklamalı

Doğu Ekspresi Turuna katılmayı kaçırma!

 (Kişi başı fiyatlandırmadır) 
 

        8-11 Şubat 2023 / 4 Gün 3 Gece -  Son 2 Katılımcı! 

(Tren Gidiş – Uçak Dönüş)

DOĞU EKSPRESİ TUR PROGRAMI

TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından belirtilen hareket saati 15.55’tir.Tren yolculuğu sırasında yol durumuna bağlı olarak

mola saatlerinde değişiklikler/kaymalar olabilecektir.

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Ankara garında bize tahsis edilmiş Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) kişilik yataklı vagonlarda ayrılan vagonumuza yerleşiyoruz. Bu heyecanlı yolculukta bir klasik haline gelen vagonunuzu süslemeniz için süs eşyalarınızı unutmamanızı tavsiye ederiz. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 31 saat sürecek yolculuğumuz 15.55’de başlayacaktır.

DİĞER DETAYLAR

Akşam Yemeği : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Konaklama : Bize özel ayrılmış vagonda 2 kişilik yataklı odalarda.

2.GÜN

DOĞU EKSPRESİ TREN - ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ – ERZURUM

Turistik Doğu Ekspresi treninde geçen keyifli bir gece yolculuğumuzun sabahında ilk uzun molamız Erzincan’da oluyor. ( 08:00 Planlanan saat Rötar olmaması durumunda ) Tren burada 3 saat 20 dk mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz eşliğinde eksra olarak olarak Kemaliye turuna katılabilir. Minibüs ücreti tur ücretine dahil değildir. Kemaliye gezimizi yaptıktan sonra gün boyunca Doğu Ekspresi ile doğuya doğru yol almaya devam ediyoruz. Bu esnada eşsiz manzaralar bize eşlik edecek.Tren 16:30’da (rötar olmazsa) Erzurum Garı’na varacak olup Erzurum’da 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz bireysel olarak Panoramik olarak Rehberimiz eşliğinde Erzurum’u gezebilir, cağ kebabı yiyebilirler. Minibüs ücreti ekstra olup tura dahil değildir. Erzurumda Rötar olmaz ise Doğu Ekspresi Treni gece 23:58’de (rötar olmazsa) Kars’a varıyor. Transfer aracımız ile otele geçiş ve odalara yerleşme.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Öğle Yemeği : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Akşam Yemeği : Extra
Konaklama :
 Kars Park Hotel

3.GÜN

ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS HALK DANS GÖSTERİSİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Ani, büyük oranda ayakta kalmış olan etkileyici surları, dini ve sivil mimarlık örnekleri ve şehir planlaması ile Ortaçağ kentinin bir özeti niteliğindedir. Burada göreceğimiz yerler ise; Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camii olacaktır. Sonrasında Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Ekstra)

(Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.)

Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz zamanIn ardından Kars merkezi gezeceğiz. Ardindan otele geçip otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Dans Gösterisi ve âşık atışmasına geçiyoruz (Ekstra)

*Kafkas Gecesi 1(Fırında Patates, Patlamış Mısır, Meyve, Çay) (Ekstra)

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Tur sırasında yöresel restaurantlardan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama :
Kars Park Hotel

4.GÜN

SARIKAMIŞ - ŞEHİTLER ANITI - ERZURUM - ANKARA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası, Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezinde kısa bir mola verdikten sonra yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyoruz. Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi gezilerini yapıyoruz. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de restoranımıza gidiyoruz. Serbest zaman sonrası dönüş yolculuğu için havalimanına gidiyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Tur sırasında yöresel restaurantlardan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Öğle Yemeği : Extra

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

* Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) Kişilik Yataklı Vagon Biletleri

* Erzurum - Ankara Uçak Biletleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması

* Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı

* Otelde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

* 1618 nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası Programda Belirtilen Çevre Gezileri

HARİÇ HİZMETLER

* Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahatinde alınan tüm öğünler

* Tüm öğlen yemekleri

* Tüm yemeklerde alınan içecekler

* Kişisel harcamalar, Alışverişler

* Çıldır Gölü Kızak

* Girvelek Şelalesi Turu

* Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.) Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

 

6990 tl’ye 4 Gün 3 Gece Konaklamalı

Doğu Ekspresi Turuna katılmayı kaçırma!

 (Kişi başı fiyatlandırmadır)

 

           8-11 Şubat 2023 / 4 Gün 3 Gece -  Son 2 Katılımcı! 

(Tren Gidiş – Uçak Dönüş)

ÖNERİLER;

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 2(iki) KİŞİLİK YATAKLI VAGON TREN YOLCULUĞU

Bir süredir oldukça revaçta olan doğu ekspresi ve trenle yolculuk fikri, TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından çeşitli şehirlerde ve ilçelerde mola vererek 30 saati bulan keyifli bir yolculuk haline getirilmiştir. Turistik Doğu Ekspresi adıyla yeni bir konsept sunan bu seferlere 2019 yılı bahar aylarında başlanmıştır. Bu seferlerdeki tüm vagonlar 10 odadan oluşmaktadır. Her bir oda ise iki kişiliktir. Odada önce koltuk halinde olan ve çekerek altlı üstlü yatak haline gelen 2 adet yatak, mini dolap, lavabo ve priz bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre üçlü priz yanınızda getirmeniz tavsiye edilmektedir. Trendeki odanızda tuvalet bulunmamaktadır ancak her vagonda iki adet tuvalet yolcularca kullanılmaktadır. Temiz nevresim, yastık ve yastık kılıfı verilmektedir ancak bu konuda hassas iseniz yastık kılıfınızla gelebilirsiniz.

30 Saat başta kulağa çılgınca gelse de günün ilk ışıklarını göreceğiniz, birbirinden güzel köy ve kasabaların, doğa harikası alanların yanı başından geçeceğiniz bir serüven olacak. Bu süre zarfında film izlemek isterseniz beraberinizde dizüstü bilgisayarlarınızı (yolculuk esnasında telefon iyi çekmediği alanlar olduğundan internet erişimi sınırlı olacaktır. O sebeple filmleriönceden yüklemeniz tavsiye edilir), başucu kitaplarınızı, dilerseniz su ısıtıcınızı, hazır bitki çaylarınızı, hatta sabah omletsiz yapamam diyenlerderseniz kamp ocağınızı dahi alabilirsiniz.Tren yolculuğunuz sırasında mutlaka acıkacaksınız o nedenle beraberinizde hem kahvaltılık hem de atıştırmalık alabilirsiniz. Ayrıca tek kullanımlık tabak, çatal, bıçak, bardak vb. de yanınıza alabilirsiniz. Trendeki odanızı, duvarlarda ya da oda içinde kalıcı hasar veya iz bırakmayacak şekilde süsleyebilirsiniz. Radyo, özel eşya veya bluetooth hoparlör getirebilirsiniz.

        

HAVA DURUMU

Ankara – Kars yönünde gerçekleştirilecek Tren yolculuğu ile başlayacak seyahatimizde Kars’ta gündüz sıcaklığının 3­5oC olması geceleri ise ­10­12 oC civarında olması beklenmektedir.

GİYİM

Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) Kişilik Yataklı Vagon; Tren içerisinin sıcak olduğunu hatırlatır ancak molalarda dışarıya çıkacağınızı hesaba katarak beraberinizde montunuzu, atkı, bere ve eldivenlerinizi yanınızda bulundurmanızı öneririz. Ayrıca yukarıda belirtilen sıcaklıkları dikkate alarak yanınıza kalın giysiler, bot veya çizmenizi almanızı öneririz. Gezilecek yerleri ve şehrin karla kaplı olduğu alanları dikkate alarak kaymanıza sebep olabilecek veya topuklu ayakkabıları tercih etmeyiniz.

GEZİLER, REHBERLİK VE YEREL TRANSFERLER

Gezi süresince Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Şehir Merkezi ve Sarıkamış Rehberli olarak gezilecektir. Otel – gezi yerleri arasında transferleriniz sağlanacak olup aracın devam edemediği noktalarda yaya olarak turistik alanlara ulaşılacaktır. Ayrıca Kars’ta tren garı – otel ve otel – havalimanı transferleriniz sağlanacaktır. Gezimizde sizlere deneyimli rehberimiz ve ekibimizden bir görevli eşlik edecektir. Rehberimiz ve görevli personelin iletişim bilgileri sizlere geziden 1 gün önce bildirilecektir.

BAGAJ

Dönüşte yolculuğunun uçak ile gerçekleşeceğini hatırlatırız. Her bir yolcu için 1 adet valiz (maksimum 15kg) ve 1 adet kabin bagajı ya da sırt çantası (8kg) hakkınızın olduğunu lütfen unutmayınız. Kabin bagajı için limitleri havayolunun internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 2(iki) KİŞİLİK YATAKLI VAGON TREN BİLETİ VE UÇAK BİLETİ

Yolcularımızın biletleri GSM numaralarına Whatsapp üzerinden ya da eposta ile seyahat öncesinde gönderilecektir.

Tren biletinize ilişkin Genel Açıklamalar

Sayın yolcumuz;

 1. Biletinizde yer alan seyahat bilgilerinizi ve bilet ücretini kontrol ediniz.

 2. Bilet satın aldığınız seferde geçerlidir. Başka bir sefer veya günde

  kullanılamaz.

 3. Bilet veya bilet bilgileriniz seyahatinizin sonuna kadar görevlilerin

  kontrollerinde gösterilmek üzere saklanmalıdır.

 4. Lütfen seyahatiniz için geçerli belgelerinizin yanınızda olduğundan emin

  olunuz ve resimli kimlik kartınızı hazır ediniz.

 5. Planlanan varış saati TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’nin zaman taahhüdünü

  içermez.

 6. TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. operasyonel nedenlerden dolayı tren, vagon ve yer

  numaranızı değiştirme hakkına sahiptir.

 7. Biletli her yolcu bir el çantası ile orta büyüklükteki bir valizi yanında taşıyabilir. Bunların haricindeki el bagajları ücrete tabidir.

 8. El bagajlarında idari ve adli makamlarca yapılacak kontrollerde meydana gelen her türlü hukuki ve cezai sorumluluk size aittir.

9. Bisiklet ve küçük evcil hayvanlar ayrı taşıma kurallarına tabidir. Gerektiğinde ücret alınır.

bottom of page