top of page

KARADENİZ & BATUM MACERASI(İstanbul Kalkışlı)

(4 GECE 5 GÜN)

stylish-trendy-hipster-woman-traveler-photographer-felt-hat-with-brown-backpack-taking-pic

TRABZON-RİZE-ARTVİN-BATUM-ORDU-SAMSUN-AMASYA

 

Ülkemizde mutlaka görülmesi gereken, yeşille mavinin iç içe geçtiği doğa harikası bir bölge olan Karadeniz, gezip görülecek yerler konusunda birçok seçeneğin sizi beklediği bir cennet. Bütçenize uygun, doyasıya bir tatil geçireceğiniz Karadeniz Batum Maceramıza hoşgeldiniz.

 

Karadeniz Batum Macerası Turumuz; Profesyonel Kokartlı Rehber eşliğinde yeni yerler keşfetmek, farklı kültürler tanımak ve Karadeniz’in büyüleyici ve yemyeşil yaylalarında doğanın keyfini çıkarmak isteyenler için farklı bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

 

İstanbul hareketli; Trabzon, Rize, Artvin, Ordu, Samsun, Amasya ve Batum rotası ile 4 gece 5 günlük programımızın erken rezervasyon fiyatı 2190 TL’dir. (Taksit imkanı bulunmaktadır)

GEZİLECEK YERLER

 

 • İSTANBUL – Kalkış yeri

 • TRABZON
  *Gidilecek Yerler:ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA CAMİİ – ATATÜRK KÖŞKÜ- SERA GÖLÜ - UZUNGÖL
  *Tadılması gerek: Hamsi Kuşu, Karalahana Sarması, Mıhlama, Mısır Ekmeği

 • ORDU
  *Gidilecek Yerler: BOZTEPE TELEFERİK

*Tadılması gerek: Balık, Gürcü Kavurması, Malahto, Pide

 • RİZE
  *Gidilecek Yerler: ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ – AYDER – ZİLKALE – ŞENYUVA - PALOVİT ŞELALESİ
  *Tadılması gerek: Enişte Lokumu, Hamsikoli, Hamsili Pilav, Laz Böreği, Turşu Kavurma

 • ARTVİN
  *Gidilecek Yerler: BORÇKA – KARAGÖL - HOPA
  *Tadılması gerek: Artvin Pidesi, Hamsili Pilav, Laz Böreği

 • BATUM

       *Gidilecek Yerler: GONİO KALESİ - ORTA CAMİİ - ST. NİCHOLAS KİLİSESİ ERMENİ KİLİSESİ - AVRUPA MEYDANI - MEDEA HEYKELİ - POSEİDON ANITI - ALİ VE NİNO - ALFABE KULESİ

 • SAMSUN
  *Gidilecek Yerler: BANDIRMA VAPURU-ONUR ANITI-TÜTÜN İSKELESİ-YABANCILAR PAZARI

        *Tadılması gerek: Bafra Pidesi, Haluçka, İçli Mantı, Nokul

 • AMASYA
  *Gidilecek Yerler: ŞİFAHANE - II. BAYEZİD KÜLLİYESİ-MUMYA MÜZESİ-KRAL KAYA MEZARLARI-HAZERANLAR KONAĞI
  *Tadılması gerek: Amasya elması, Amasya çöreği, Merzifon keşkeği

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN  -  İSTANBUL KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

 

İncirli Dilek Pastanesi

Mecidiyeköy Mado Önü

Kadıköy Evlendirme dairesi

Kartal Köprüsü

Çayırova McDonald’s

 

GECE YOLCULUĞU ve TRABZON’a VARIŞ

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluşma sağladıktan sonra çeşitli molalar vererek gece yolculuğu ardından ilk durak noktamız olan Trabzon’a ulaşım sağlıyoruz ve turumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN  -  TRABZON - SERA GÖLÜ - SÜMELA MANASTIRI - UZUNGÖL

 

Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen kalkış noktalarında buluştuktan sonra Karadeniz turumuza başlıyoruz. İlk olarak Trabzon’a vardıktan sonra kahvaltı (ekstra) için anlaşmalı olduğumuz tesise geçiyoruz.

 

Altındere Milli Parkı ve Sümela Manastırı: Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt. yükseklikte bulunan Sümela Manastırı’nı rehberimizden dinledikten sonra tekrar buluşup aracımızla Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz

 

Uzungöl: Yol güzergâhında Karadeniz deyince akla ilk gelen ürünlerden biri olan Çayın hikâyesini bizzat fabrikasına uğrayarak dinliyoruz. Daha sonra Uzungöl’e varıyoruz. Burada sizlere verilen serbest zaman sonrası aracımızla buluşup otelimize doğru hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama Trabzon-Uzungöl

 

 

3.GÜN  -  ARTVİN – BORÇKA – KARAGÖL – SARP – BATUM - GONİO KALESİ - ORTA CAMİİ - ST. NİCHOLAS KİLİSESİ ERMENİ KİLİSESİ - AVRUPA MEYDANI - MEDEA HEYKELİ - POSEİDON ANITI - ALİ VE NİNO ALFABE KULESİ

 

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında rehber anlatımları eşliğinde Rize-Hopa-Borçka istikametinde yola koyuluyoruz

 

Borçka Karagöl: İlk durak noktamız Borçka olacaktır. Burada minibüslerle buluşarak Karadeniz’in doğa harikası el değmemiş bakir topraklarından biri olan Karagöl’e doğru ilerliyoruz. Bu heyelan set gölü ziyaretimizi gerçekleştirirken doğanın tadını çıkarabilmeniz için sizlere serbest zaman verilecektir.

 

Batum: Ardından tekrar minibüslere binerek aracımızla buluşuyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra  Hopa'dan geçerek ülkemizi Gürcistan'a bağlayan Sarp sınır kapısına Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz.

 

Gonio Kalesi: Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopel’i ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, dillere destan olan Ters Ev için küçük bir fotoğraf molası veriyoruz.

 

Piazza Meydanı: Molamızın ardından Avrupa Meydanı'nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi'ni geziyoruz.

 

Saint Nicholas Kilisesi: Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı’nda, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binası'nı, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz.

 

Alfabe Kulesi ve Ali Nino Heykeli: Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş ve Casino da vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama Çamlıhemşin

 

 

 

4.GÜN  -  RİZE – ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ – AYDER – ZİLKALE – ŞENYUVA - PALOVİT ŞELALESİ

 

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında,

 

Zilkale-Şenyuva-Palovit Şelalesi: Dileyen misafirlerimiz ile Zilkale-Şenyuva-Palovit Şelalesi turunu(ekstra) gerçekleştiriyoruz.

 

* Rize Bez Atölye ziyaretimiz olacaktır. Daha sonrasında öğle yemeği için mola vereceğiz. İsteyenler Çamlıhemşin yöresinin önemli aktivitelerinden olan zipline ve salıncak deneyebilirler.

 

Ayder Yaylası: Ardından aracımızla Ayder Yaylasına doğru yol alıyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Ayder yaylasının büyüleyici atmosferinin keyfini çıkarabilirsiniz

 

Huser Yaylası: Dileyen misafirlerimiz ile Huser Yaylası turunu (ekstra) gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında otelimize doğru yol alıyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama Çamlıhemşin

 

 

 

5.GÜN  -  TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ – ORDU - BOZTEPE

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında rehber anlatımları eşliğinde Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Yol güzergâhında bölgenin kültürlerinden Sürmene Bıçağının teminatı için bıçak atölyesinde mola veriyoruz.

 

Atatürk Köşkü: Daha sonra sizlerle beraber Atatürk’ün vasiyetini yazdığı Trabzon’u kuş bakışı görebileceğiniz Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930’da iki kez ziyaret etmiş,1937 yılında burada kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Bölgenin el emeği göz nuru olan kazaziye sanatını bizzat ustasından dinledikten sonra Ayasofya Camiine doğru yol alıyoruz.

 

Ayasofya Camii: Ayasofya Camii ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra yöresel lezzetlerden biri olan Akçaabat Köftesini tadabileceğimiz restorana geçiyoruz. Ardından Ordu’ya doğru devam ediyoruz

 

Ordu Boztepe: Yol güzergâhından Karadeniz’in tek yaşanabilir adası olan Giresun Adasının ve Giresun Kalesini panoramik olarak görerek Ordu’ya devam ediyoruz. Ordu da ziyaret noktamız Boztepe, 485 metre yüksekliğe teleferik ile çıkarak şehrin muhteşem manzarası eşliğinde kahve ve fotoğraf molası veriyoruz . (Teleferik ücreti ekstradır)

ziyaretini gerçekleştirdikten sonra otelimize doğru yol alıyoruz.

Akşam Yemeği ve Konaklama Ordu

 

 

6.GÜN  -  SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ONUR ANITI - TÜTÜN İSKELESİ – YABANCILAR PAZARI – AMASYA - ŞİFAHANE-II. BAYEZİD KÜLLİYESİ - MUMYA MÜZESİ -KRAL KAYA MEZARLARI - HAZERANLAR KONAĞI

 

 

Oteldeki kahvaltımızın ardından bölgenin tarımsal ürünlerinden olan fındığı tanımak için fabrikaya gidiyoruz. Buradaki ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Milli Mücadele şehri olan Samsun’a doğru hareket ediyoruz.

 

Bandırma Vapuru: İlk durak noktamız Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz.

 

Onur Anıtı-Tütün İskelesi-Yabancılar Pazarı: Ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk heykellerinden olan Onur anıtını ziyaret edip Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı Tütün iskelesini ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda yabancılar pazarını da ziyaret edebilmek için sizlere serbest zaman veriyoruz.

 

Amasya: Daha sonrasında araçla buluşup Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikâyelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Aracımıza binerek bir başka organizasyonumuzda buluşma üzere geri dönüş yoluna koyuluyoruz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

ULAŞIM: Tur programımız, sağlıklı ve konforlu bir seyahat için Covid-19 önlemleri dikkate alınarak gerçekleştirilecektir. (Otobüs, Otel vb.)

KONAKLAMA: Trabzon-Uzungöl (1 gece), Rize-Çamlıhemşin (2 gece), Ordu (1 gece) olmak üzere 4 gece konaklama yapılacaktır

SİGORTA: 9892 numaralı TURSAB’a kayıtlı resmi bir acenta olan Letstur Turizm Organizasyon ve Tic. Ltd. Şti. ile gerçekleştirilecek programımızda paket tur sigortası ve seyahat sigortası yapılacaktır.

KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ: Tur boyunca programımızda yer alan Karadeniz ve Batumun tüm kültürel güzellikleri, alanında uzmanlaşmış ve profesyonel kokartlı Orhan Yibar sunumu ile gerçekleşecektir

KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ: Otellerimiz sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olacak şekilde organize edilmiştir. Tüm program boyunca sabah kahvaltısı ve akşam yemeği paket tur fiyatına dahildir. Program bitişi, dönüşte akşam yemeği opsiyoneldir.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Tüm Özel Harcamalar

 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 • İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

COVİD – 19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

 • Turlarımızda Kişisel Hijyen Seti verilecektir. ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)

 • Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir.

 • Turlarda kullanılan otel, restaurant ve alışveriş mekanlarının Covid – 19 kapsamında önlemlere uyan işletmeler olacaktır

 • Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca hergün rutin olarak tekrarlanacaktır

 • Araçlarımız da koruyucu ekipman (maske, dezenfektan, eldiven) bulunmaktadır ve tüm misafirlerimize dağıtılacaktır.

 • Misafirlerimiz ve Koordinatörlerimizin maske kullanımı zorunludur.

 • Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.

 • Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.

 • Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.

 • Gezi programımızdan önce seyahat temsilcisi ile birlikte, HES kodu sorgulama gerçekleştirilerek programımız başlayacaktır.

TUR TARİHLERİ VE FİYATLANDIRMA

 • 2-3-4-5-6-7 Mayıs (Ramazan Bayramı)

 • 13-14-15-16-17-18 Haziran

 • 8-9-10-11-12-13 Temmuz (Kurban Bayramı)

 • 15-16-17-18-19-20 Ağustos

 • 19-20-21-22-23-24 Eylül

 • 17-18-19-20-21-22 Ekim

Mayıs - Haziran Turları :

* 1 Marta kadar (Erken Rezervasyon Dönemi);

Peşin : 2699 tl

Taksitli : 2799 tl

 

* 1 Marttan sonra (Normal Satış Dönemi);

Peşin : 2799 tl

Taksitli : 2899 tl

 

-

 

Temmuz - Ağustos Turları :

* 1 Marta kadar (Erken Rezervasyon Dönemi);

Peşin : 2799 tl

Taksitli : 2899 tl

 

* 1 Marttan sonra (Normal Satış Dönemi);

Peşin : 2899 tl

Taksitli : 2999 tl

 

-

 

Eylül - Ekim Turları :

* 1 Marta kadar (Erken Rezervasyon Dönemi);

Peşin : 2699 tl

Taksitli : 2799 tl

 

* 1 Marttan sonra (Normal Satış Dönemi);

Peşin : 2799 tl

Taksitli : 2899 tl

bottom of page