top of page

KARADENİZ MACERASI
(İzmir Kalkışlı)

3 GECE 4 GÜN

bolu-abant-golu-tabat-park-hd-wallpaper-wallpaper-preview.jpg

TUR PROGRAMI

MANİSA-İZMİR-AYDIN-DENİZLİ-AFYON-ANKARA KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

MANİSA

Manisa Otogar

İZMİR

Bostanlı İskele

Karşıyaka Anıt

Konak İBB Binası Karşısı

Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü

Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)

Bornova Metro Opet Benzinlik Önü (Atmlerin yanı)

GECE YOLCULUĞU ve TRABZON’ VARIŞ

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluşma sağladıktan sonra çeşitli molalar vererek gece yolculuğu ardından ilk durak noktamız olan Trabzon’a ulaşım sağlıyoruz.

 

  

1.GÜN 

TRABZON-SERA GÖLÜ-SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL

Sabah Trabzon’a ulaşım sağladıktan sonra kahvaltı(ekstra) alacağımız restorana geçiyoruz Ardından Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz.

Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını dinledikten sonra tekrar aracımızla buluşup Uzungöl’e doğru yol alıyoruz. Yol güzergâhında Karadeniz deyince akla ilk gelen ürünlerden biri olan Çayın hikâyesini bizzat fabrikasına uğrayarak dinliyoruz. Daha sonra Uzungöl’e varıyoruz. Burada sizlere verilen serbest zaman sonrası aracımızla buluşup otelimize doğru hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama Trabzon-Uzungöl

 

  

2.GÜN 

ARTVİN-BORÇKA-KARAGÖL-RİZE-ÇAMLIHEMŞİN-FIRTINA VADİSİ-AYDER

Oteldeki kahvaltımızın ardından Rize-Hopa-Borçka istikametinde yola koyuluyoruz. İlk durak noktamız Borçka olacaktır. Burada minibüslerle buluşarak Karadeniz’in doğa harikası el değmemiş bakir topraklarından biri olan Karagöl’e doğru ilerliyoruz. Bu heyelan set gölü ziyaretimizi gerçekleştirirken doğanın tadını çıkarabilmeniz için sizlere serbest zaman verilecektir.

Ardından tekrar minibüslere binerek aracımızla buluşuyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra Rize’nin yaylalar diyarı olan Ardeşen ve Çamlıhemşin’e doğru yol alıyoruz. Burada öncelikle Rize Bez Atölye ziyaretimiz olacaktır. Daha sonrasında öğle yemeği için mola vereceğiz. İsteyenler yörenin önemli aktivitelerinden olan zipline ve salıncak deneyebilirler. Ardından aracımızla Ayder Yaylasına doğru yol alıyoruz. Burada sizlere serbest zaman verdikten sonra dileyen misafirlerle Huser Yaylası turunu(ekstra) gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında otelimize doğru yol alıyoruz.

Akşam yemeği ve Konaklama Çamlıhemşin

  

 

3.GÜN 

ZİLKALE-ŞENYUVA-PALOVİT ŞELALESİ-TRABZON AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-ORDU-BOZTEPE

Oteldeki kahvaltımızın ardından dileyen misafirler ile Zilkale-Şenyuva-Palovit Şelalesi turunu(ekstra) gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında aracımızla buluşup Trabzon’a doğru yol alıyoruz. Yol güzergâhında bölgenin kültürlerinden Sürmene Bıçağının teminatı için bıçak atölyesinde mola veriyoruz. Daha sonra sizlerle beraber Atatürk’ün vasiyetini yazdığı Trabzon’u kuş bakışı görebileceğiniz Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Bölgenin el emeği göz nuru olan kazaziye sanatını bizzat ustasından dinledikten sonra Ayasofya Camiine doğru yol alıyoruz.

Bu ziyaretimiz gerçekleştirdikten sonra yöresel lezzetlerden biri olan Akçaabat Köftesini tadabileceğimiz restorana geçiyoruz. Ardından Ordu’ya doğru devam ediyoruz. Yol güzergâhından Karadeniz’in tek yaşanabilir adası olan Giresun Adasının ve Giresun Kalesini panoramik olarak görerek Orduya devam ediyoruz. Orduda ziyaret noktamız teleferikle çıkacağımız ve Orduyu kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe ziyaretini gerçekleştirdikten sonra otelimize doğru yol alıyoruz.

Akşam Yemeği ve Konaklama Ordu

  

 

4.GÜN 

SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-ONUR ANITI-TÜTÜN İSKELESİ-YABANCILAR PAZARI-AMASYA-ŞİFAHANE-II. BAYEZİD KÜLLİYESİ-MUMYA MÜZESİ-KRAL KAYA MEZARLARI-HAZERANLAR KONAĞI

Oteldeki kahvaltımızın ardından bölgenin tarımsal ürünlerinden olan fındığı tanımak için fabrikaya gidiyoruz. Buradaki ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Milli Mücadele şehri olan Samsun’a doğru hareket ediyoruz. İlk durak noktamız Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için sefere çıktığı Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz. Ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk heykellerinden olan Onur anıtını ziyaret edip Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı Tütün iskelesini ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda yabancılar pazarını da ziyaret edebilmek için sizlere serbest zaman veriyoruz.

Daha sonrasında araçla buluşup Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat su kanalını görüp hikâyelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz.

Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Aracımıza binerek bir başka organizasyonumuzda buluşma üzere geri dönüş yoluna koyuluyoruz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

- TÜRSAB Güvencesi
- Otellerde 3 Gece Konaklama
- Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 3 Akşam Yemeği
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

 

 

Fiyatlandırma

Mayıs - Haziran Turları :

* 1 Marta kadar (Erken Rezervasyon Dönemi);

Peşin : 2199 tl

Taksitli : 2299 tl

 

* 1 Marttan sonra (Normal Satış Dönemi);

Peşin : 2299 tl

Taksitli : 2399 tl

 

-

 

Temmuz - Ağustos Turları :

* 1 Marta kadar (Erken Rezervasyon Dönemi);

Peşin : 2299 tl

Taksitli : 2399 tl

 

* 1 Marttan sonra (Normal Satış Dönemi);

Peşin : 2399 tl

Taksitli : 2499 tl

 

-

 

Eylül - Ekim Turları :

* 1 Marta kadar (Erken Rezervasyon Dönemi);

Peşin : 2199 tl

Taksitli : 2299 tl

 

* 1 Marttan sonra (Normal Satış Dönemi);

Peşin : 2299 tl

Taksitli : 2399 tl

bottom of page